IXFN38N100Q2 Discrete Semiconductor Modules 38 Amps 1000V 0.25 Rds
Wisdtech Technology Co.,Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : IXYS
Model Number : IXFN38N100Q2
Place of Origin : USA
MOQ : 1pcs
Price : Email us for details
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 1500pcs
Delivery Time : 1day
Packaging Details : Tube
Description : IXFN38N100Q2 Discrete Semiconductor Modules 38 Amps 1000V 0.25 Rds
Stock : 100PCS
Date Code : Newest code
Shipping by : DHL/UPS/Fedex
Condition : New*Original
Warranty : 365days
Lead free : Rohs Compliant
Lead times : Immediately Shipment
Contact Now
IXYS
Product Category: Discrete Semiconductor Modules
RoHS: Details
Power MOSFET Modules
Si
- 30 V, + 30 V
Chassis Mount
SOT-227-4
- 55 C
+ 150 C
IXFN38N100
Tube
Brand: IXYS
Configuration: Single
Fall Time: 15 ns
Height: 9.6 mm
Id - Continuous Drain Current: 38 A
Length: 38.23 mm
Number of Channels: 1 Channel
Pd - Power Dissipation: 890 W
Product Type: Discrete Semiconductor Modules
Rds On - Drain-Source Resistance: 250 mOhms
Rise Time: 28 ns
Subcategory: Discrete Semiconductor Modules
Tradename: HiPerFET
Transistor Polarity: N-Channel
Typical Turn-Off Delay Time: 57 ns
Typical Turn-On Delay Time: 25 ns
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: 1 kV
Width: 25.42 mm
Unit Weight: 1.058219 oz
Tel: +86-755-23606019
Address: Room 1205-1207,Nanguang building,Huafu Road,
Futian District,Shenzhen,Guangdong,China
Laneya
Telephone:+86-13420902155
E-mail:sales@wisdtech.com.cn
Wechat:laneyatao66
WhatsApp:+8613420902155
Skype:sales@wisdtech.com.cn
Buy cheap IXFN38N100Q2 Discrete Semiconductor Modules 38 Amps 1000V 0.25 Rds product
IXFN38N100Q2 Discrete Semiconductor Modules 38 Amps 1000V 0.25 Rds Images